Megger DLRO10-NLS Digital Low Resistance Ohmmeter, 10A, No Leads is available at EquipTestPro.com with fast shipping and great prices.
Features
| Test Current Accuracy | +/-10% |
| Test Current Stability | <10 ppm per second |
| Voltmeter Input Impedance | >200 Kilohms |
| Max. Altitude | 2000m |
| Safety | In accordance with IEC61010-1, CATIII 600V - only when DH6 leads are used |
| EMC | IP65 case closed, IP54 battery operation |
| Dimensions | 220 x 100 x 237mm |
| Weight | 2.6kg |
Shop EquipTestPro.com for the best deals on Megger DLRO10-NLS Digital Low Resistance Ohmmeter, 10A, No Leads. Fast shipping, competitive pricing, and expert support. Visit equiptestpro.com today!